Stilon Gorzów do lat 19

10 marca 2020

Niebiesko-biali w obecnym sezonie osiągnęli szczyt jeśli chodzi o organizację akademii. Złota gwiazdka Polskiego Związku Piłki Nożnej to certyfikat najwyższej jakości w managemencie. To także zobowiązanie wobec wszystkich w całej rodzinie Stilonu Gorzów.

Każda drużyna, którą kierują trenerzy musi spełniać określone kryteria i podlegać rygorystycznym zasadom, aby to wyróżnienie utrzymać. Każde – nawet najmniejsze – uchybienie regulaminowi spowoduje, że klub (akademia) traci potrzebne do kolejnej klasyfikacji punkty, a więc nie może ubiegać się w kolejnym rozdaniu o środki płynące z centrali PZPN. Jest o co walczyć, bo od razu zaczynamy z wysokiego pułapu. W województwie lubuskim mamy trzy akademie ocenione najwyżej, a w samym Gorzowie aż dwie. Baza, sprzęt sportowy czy trenerzy to składowe całości przedsięwzięcia. Najważniejsi bowiem zawsze są młodzi adepci trenujący w akademii.

Wyniki w najmłodszych grupach nie mają wpływu na klasyfikację, ale występy w najwyższych klasach rozgrywkowych swoich kategorii wiekowych stanowi już bardzo istotną część całości.

Nasi juniorzy podzieleni są wg międzynarodowej klasyfikacji na kategorie:

A1 – junior starszy (2001 i młodsi)

Stilon I Prosupport Gorzów U-19 – występuje w makroregionalnej lidze juniora starszego (grupa C)

Stilon II Prosupport Gorzów U-19 – występuje w wojewódzkiej lidze juniora

B1 – junior młodszy (2003 i młodsi)

Stilon I Prosupport Gorzów U-17 – występuje w wojewódzkiej lidze juniora młodszego

Nasi młodzi piłkarze z powodzeniem podejmują rywalizację nie tylko w zespole swojego rocznika, ale coraz śmielej pukają do drzwi pierwszego zespołu. W przerwie zimowej pomiędzy rundami trener pierwszej drużyny Kamil Michniewicz uchylił te wrota szerzej i w ten sposób w kadrze seniorskiego Stilonu znalazło się miejsce dla kilku juniorów. Pozwala to na treningi pod okiem szkoleniowca, a także szybszy rozwój dla tych najzdolniejszych. To miejsce nie jest dane raz na zawsze stąd rywalizacja w grupie juniorów trwa systematycznie i kolejne powołania to kwestia czasu.

Niezwykle ucieszyły nas wieści, które otrzymaliśmy z Katowic, gdzie nasz eksportowy zespół juniora starszego w rywalizacji z rówieśnikami Rozwoju Katowice potrafili przywieźć trzy punkty i tym samym rozpocząć ligę od zwycięstwa. Bramki dla naszej drużyny zdobył Gracjan Wiśniewski (z rzutu karnego) i padł gol samobójczy. Byłą szansa na bardziej okazałe zwycięstwo, ale drugiego „wapna” nie udało nam się wykorzystać.

https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/clj,35494.html?round=2

Pozostałe drużyny juniorskie swoje rozgrywki będą rozpoczynać sukcesywnie już w marcu. Zapraszamy serdecznie na pojedynki przy ul. Olimpijskiej. Już w najbliższą sobotę odbędzie się pojedynek derbowy z zespołem Warty Gorzów. Początek o 15-tej

Czy chcesz do nas dołączyć?

Gorzów Wielkopolski

© ZKS Stilon Gorzów