PP: Tęcza Krosno Odrzańskie - Stilon Gorzów [sobota, 14]

PP: Tęcza Krosno Odrzańskie - Stilon Gorzów [sobota, 14]

11/03/2017 - 10:52 Tekst: Leszek Sokołowski

Już za niespełna dwie godziny na boisko w Krośnie Odrzańskiem wybiegną nasi piłkarze walczyć już nie tylko o zwiększenie swojej wydolności i poprawy ustawień taktycznych, ale o awans do kolejnej fazy rozgrywek w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski. Naszym przeciwnikiem w tej rundzie będzie miejscowa Tęcza. Z tym przeciwnikiem graliśmy już rok temu w tych samych rozgrywkach i zwycięstwo wyrwane pod koniec spotkania dało nam upragniony awans do kolejnej rundy. Dziś zapowiada się niezłe widowisko, bo Stilon jedzie do Krosna jako faworyt, a skład, w którym zagramy od pierwszej minuty zdaje się być optymalny. Początek spotkania o 14-tej.

Do tej pory rozgrywaliśmy mecze w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski jedynie na szczeblu podokręgu gorzowskiego. Udało nam się rozegrać jedynie jedno spotkanie w III rundzie, gdzie gładko odprawiliśmy Różę Różanki. Kolejne spotkanie nie odbyło się z uwagi na wątpliwości zgłaszane przez instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo pomimo gotowości do gry obu zespołów (w tym przypadku Łucznik Strzelce Krajeńskie). W ten sposób uzyskaliśmy awans na szczebel wojewódzki. Tu naszym pierwszym rywalem jest Tęcza, a w przypadku ćwierćfinału przeciwnikiem będzie zespół pary: SKP Słubice/Meprozet Stare Kurowo

Tęcza Krosno Odrzańskie do fazy wojewódzkiej rozegrała oba swoje mecze. W II rundzie pokonała wysoko Start Płoty (3:7), aby w III odprawić z kwitkiem faworyzowany i wyżej notowany Santos Świebodzin (3:1). Droga Tęczy do 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski napawa optymizmem, że będziemy świadkami dobrego spotkania.

Nasz zespół przygotowywany przez trenera Adama Gołubowskiego pomimo trudnych warunków treningowych (konieczność rozgrywania meczów towarzyskich tylko poza Gorzowem, treningi taktyczne w Barlinku na sztucznej pycie boiska) jest optymalnie przygotowany do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi lubuskiej i meczów w ramach Pucharu Polski. Są jeszcze dwie, trzy niewiadome jeśli chodzi o sobotni mecz. Chciałbym żeby w meczu wystąpili zawodnicy, którzy wyglądają najlepiej i są w obecnym momencie w optymalnej formie jeśli chodzi o ten moment startu. Największą niewiadomą i patrzę z nadzieją na to, aby boisko pozwoliło na rozegranie dobrego widowiska. Mam świadomość tego, że rywale wydobywają z siebie dodatkowe pokłady energii gdy grają ze Stilonem, więc szanujemy każdego przeciwnika. Wnioski możemy wyciągnąć sami z ostatniego sparingu w Międzyrzeczu, gdzie przeciwnik zagrał odważnie i mógł strzelić o kilka bramek więcej. Tu może być podobnie, że rywal przyjmie grę otwartą i to będzie najlepsze dla kibiców - powiedział na antenie Radia Gorzów trener niebiesko-białych Adam Gołubowski 

Początek spotkania o 14-tej i z tego meczu przeprowadzona zostanie relacja LIVE. Dla wszystkich, którzy nie dotrą do Krosna przygotowaliśmy relację tekstową. Zapraszamy.