IV Memoriał im. Igi Andres

IV Memoriał im. Igi Andres

27/02/2017 - 12:27 Tekst: Leszek Sokołowski

Dobry poziom, emocje na trybunach i na boisku. Gościliśmy drużyny w IV Memoriale im. Igi Andres. W tym roku nie obroniliśmy triumfu w zawodach z zeszłego roku. Zwyciężył Progres, a Stilon musiał uznać wyższośćrywali w finale. 

IV Memoriał im. Igi Andres przeszedł do historii. W niedzielę rywalizowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych: U-9 i U-13. O godzinie 10-tej grę rozpoczął młodszy rocznik i tu mogliśmy oglądać mecze, w których padało bardzo dużo bramek. Młodzi piłkarze cieszyli się ze zdobyczy punktowych, a trenerzy zachęcali do bardziej kombinacyjnej gry. Z trybun młodych adeptów futbolu dopingowali rodzice, którym w tym miejscu pragniemy podziękować za przygotowanie ciepłego poczęstunku i napojów. W tym turnieju – wzorem piłkarstwa zachodnioeuropejskiego – nie tworzono tabeli i nie liczono punktów. Najważniejsza była gra i zabawa. Wszyscy piłkarze i trenerzy otrzymali pamiątkowe medale.

O 13-tej rozpoczęło się prawdziwe granie w grupie wiekowej U-13. Stilon zaprosił do rywalizacji drużyny z podokręgu gorzowskiego, aby zmierzyć się bezpośrednio z ekipami z sąsiedztwa. Tu wyniki były skromniejsze w zdobycze bramkowe, bo i cel był inny. Na tym poziomie liczy się już taktyka i wyprowadzanie piłki spod swojej bramki. W meczu decydującym o zwycięstwie w turnieju zagrały drużyny Stilonu Gorzów i Progresu Gorzów. Wynik 1:0 dla gości odzwierciedlił zaciętość całego turnieju. Trzecie miejsce zajął PUKS Maksymilian Gorzów.

Od 2013 r. raz w roku rozgrywamy  memoriał im. Igi Andres. w tym roku to już czwarta edycja dla upamiętnienia niezwykłej dziewczyny, która pomimo młodego wieku zapisała się złotymi zgłoskami w historii naszego Stilonu. To wtedy, gdy każdy pracując na sukces młodego klubu pojawiła się Iga. Każdy zapamiętał ją jako uśmiechniętą, niezwykle pozytywną i optymistyczną osobę. Pracowała zawsze z aparatem fotograficznym i w redakcji strony naszego klubu. Była oddanym przyjacielem klubu i jestem pewien, że idea rozgrywania turnieju jako memoraiłu będzie w Stilonie kontynuowana. Dziękuję za udział kibiców i moim współpracownikom z Zarządu w szczególnosci Robertowi Koziole i Pawłowi Najdowskiemu. Dobrą postawę nasze zespoły zawdzięczają pracy trenerów: Rafała Świtaja i Damiana Szałasa – podsumował turniej Leszek Sokołowski, czonek Zarządu ZKS Stilon

Dziękujemy za udział i do zobaczenia na rok